Piątek, 20. Wrzesień 2024

Biegowy czempionat w Zakopanem

Pomimo trudnych warunków pogodowych na trasach biegowych naszego Ośrodka przeprowadzona została kolejna impreza rangi mistrzowskiej. Od piątku do niedzieli, 22-24 stycznia 2021 roku, rywalizowano o medale Mistrzostw Polski w biegach narciarskich.
MP biegi narciarskie

Pierwszego dnia zmagań narciarze walczyli o medale w sprincie drużynowym. Tytuły mistrzowskie zdobyli reprezentanci klubu KS AZS AWF Katowice (lepsi od 10 innych ekip) oraz zawodniczki SSR LZS Sokół Szczyrk (dystansujące 6 drużyn). - Podczas całego startu wypracowałyśmy sobie sporą przewagę, ale na początkowych zmianach czuć było oddech rywalek na plecach. To był super dzień dla naszego klubu, bo dwie nasze drużyny stanęły na podium - stwierdziła Magdalena Kobielusz ze złotej drużyny.

W sobotę rywalizowano o medale na dystansach techniką dowolną. Tytuły mistrzowskie stały się udziałem reprezentantów AZS AWF Katowice. Na dystansie 5 km kobiet zwyciężyła Eliza Rucka, natomiast w biegu mężczyzn na 10 km równych sobie nie miał Dominik Bury. Wymienieni biegacze zdystansowali konkurencję, jednocześnie uporali się z trudnymi warunkami pogodowymi - silnym wiatrem i padającym deszczem. - Zdecydowanie nie były to wymarzone warunki, ale niestety takie też się zdarzają na zawodach i trzeba sobie w nich radzić. Mi osobiście deszcz nie przeszkadzał, za to wiatr bardzo, bo czasem ciężko było utrzymać równowagę. Na szczęście udało się dobiec bez żadnych nieciekawych przygód - stwierdziła Rucka.

Krajowy czempionat na trasach COS-OPO w Zakopanem zakończył się w niedzielę startami masowymi na dystansach techniką klasyczną. Wśród mężczyzn trasę 15 km najszybciej pokonał Dominik Bury (KS AZS AWF Katowice), najszybszą w gronie kobiecym na odcinku 10-kilometrowym była Magdalena Kobielusz (SSR LZS Sokół Szczyrk).