Sobota, 23. Marzec 2019

Bieg od Wielkiej Krokwi na Plac Niepodległości

Spod Wielkiej Krokwi Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem do centrum miasta przebiegał w piątek 28 września jeden z etapów biegu sztafetowego „Wokół Niepodległej”, upamiętniającego 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
Bieg z Wielkiej Krokwi

Biegacze, głównie funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej, o godzinie 12:30 odebrali sztafetową pałeczkę, wybiegając spod Wielkiej Krokwi w kierunku Placu Niepodległości w Zakopanem. Wśród uczestników tego ok. 1,5-kilometrowego odcinka byli m.in. Komendant Karpackiego Oddziału Straży Granicznej Stanisław Laciuga, Zastępca Burmistrza Zakopanego Agnieszka Nowak-Gąsienica oraz Dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz. W centrum miasta odbyły się uroczystości towarzyszące, m.in. złożenie wiązanek kwiatów w miejscach nawiązujących do walki o niepodległość, wszystkim biegaczom wręczone zostały medale.

Cały bieg „Wokół Niepodległej” wyruszył 22 września o godzinie 15:00 z miejscowości Berżniki na Podlasiu. Funkcjonariusze i pracownicy Straży Granicznej zainicjowali tym samym trasę wzdłuż polskiej granicy, którą pokonywać będą nieprzerwanie przez 18 dni, zaliczając dystans ok. 3600 km. Bieg ma charakter symboliczny i odbywa się po to, aby upamiętnić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 405