Środa, 23. Styczeń 2019

EkoZakopane – II Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem jako jeden z partnerów organizacyjnych gościł będzie wydarzenia w ramach II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko, które zaplanowano w terminie od 4 do 6 czerwca.
COS OPO Zakopane

Wydarzenia towarzyszące Forum EkoZakopane rozpoczną się już w niedzielę 3 czerwca. Na godzinę 12:00 organizatorzy wyznaczyli m.in. Bieg Gazdów na Wielką Krokiew COS.

Następnego dnia odbędą się pokazy i prezentacje drona laboratorium do pomiaru emisji zanieczyszczeń oraz osobowego pojazdu powietrznego. Na wieczorne godziny przewidziano ciekawe spotkania – z Krzysztofem Wielickim i Januszem Majerem, podejmujące temat wyprawy na K2, oraz z wielokrotnym rekordzistą Guinessa Valerianem Romanovskim.

Oficjalna inauguracja II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko nastąpi we wtorek 5 czerwca o godzinie 10:00. Zaprezentowany zostanie wówczas pierwszy polski samochód elektryczny. Włodzimierz Zientarski poprowadzi następnie dyskusję związaną z rozwojem e-mobilności w naszym kraju. Dzień zakończy wręczenie nagród w Krajowym Konkursie Ekologicznym EkoJanosik.

Również na środę dla uczestników Forum EkoZakopane zaplanowano szereg interesujących przedsięwzięć, m.in. wizytację w Tatrzańskim Parku Narodowym oraz przybliżenie funkcjonowania Geotermii Podhalańskiej. W ramach części warsztatowej podjęte zostaną tematy Eko-Budownictwa ora Eko-Inwestycji w środowisku miejskim. II Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko z organizacyjnym udziałem COS-OPO w Zakopanem zakończy się o godz. 13:00.

Ze szczegółowym programem można zapoznać się TUTAJ.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 1110