Wtorek, 19. Luty 2019

II Międzynarodowe Forum Energetyka i Środowisko z udziałem naszego Ośrodka

Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem będzie współuczestniczył w organizacji II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE i EKOSUCHA BESKIDZKA. Stosowny dokument honorowego patronatu nad imprezą został podpisany w gmachu Sejmu RP.
Forum

W roku ubiegłym miasto Zakopane było gospodarzem I Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE. Końcem czerwca na wydarzenie przyjechało ponad 400 samorządowców i przedsiębiorców z Europy Wschodniej i Środkowej, aby dyskutować o sposobach obniżenia niskiej emisji, e-mobilności i eko budownictwie. Forum towarzyszyła wystawa, podczas której zaprezentowano nowoczesne kotły grzewcze oraz samochody elektryczne. W trakcie forum aktywna była również strefa kultury, gdzie goście mogli posłuchać muzyki Skalnego Podhala oraz przenieść się na chwilę w Himalaje na slajdach Krzysztofa Wielickiego i Janusza Majera.

Sukces Międzynarodowego Forum sprawił, że organizator główny, czyli Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych, zaprosił do organizacji kolejnej edycji wiele uznanych instytucji rządowych, regionalnych i społecznych, postanowiono bowiem w tym roku poszerzyć lokalizację wydarzeń forum. Rozpocznie je 2 czerwca w Zakopanem II Bieg Gazdów na Nosal, a zakończy 9 czerwca Bieg o Koronę Gór Caspra Castiglione w Suchej Beskidzkiej. W trakcie aż 7 dni II Międzynarodowego Forum Energetyka i Środowisko EKOZAKOPANE i EKOSUCHA BESKIDZKA tematyką główną będzie ponownie niska emisja, e-mobilność i gazo mobilność oraz eko budownictwo. Dla przykładu w obiektach COS-OPO w Zakopanem rozłożona zostanie ponownie EKOWYSTAWA.

Program Międzynarodowego Forum przedstawiono w gmachu Sejmu RP. Następnie patroni honorowi, współorganizatorzy i partnerzy, w tym gronie reprezentując OPO w Zakopanem był dyrektor Sebastian Danikiewicz, złożyli podpisy pod aktem organizacji przedsięwzięcia.

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 984