Piątek, 20. Wrzesień 2024

Biegowy czempionat w obiektywie

Trasy biegowe Centralnego Ośrodka Sportu - Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem były w dniach 11-12 stycznia 2022 roku miejscem rywalizacji o medale Mistrzostw Polski.
MP biegi narciarskie

Pierwszego dnia zmagań czołowi polscy narciarze rywalizowali w sprincie techniką dowolną. Wśród kobiet tytuł mistrzowski obroniła Monika Skinder z klubu MULKS Grupa Oscar Tomaszów Lubelski, która po raz szósty z rzędu cieszyła się ze złota krajowego czempionatu w sprincie. Za to pierwszy w karierze medal z najcenniejszego kruszcu w tej konkurencji wywalczył Dominik Bury z klubu KS AZS AWF Katowice.

Równolegle wręczono medale Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Tytuł mistrzowski wśród kobiet wywalczyła Monika Skinder. W sprincie mężczyzn w kategorii U-23 triumfował Michał Boreczek z KS AZS AWF Katowice.

W pięknej, zimowej scenerii i blasku słońca odbyła się także rywalizacja na dystansach. Tytuł mistrzowski w biegu na 15 km obronił Dominik Bury z klubu KS AZS AWF Katowice. W biegu kobiet na dystansie 10 km mistrzynią Polski została Izabela Marcisz ze Stowarzyszenia Sportowego Prządki-Ski.

W ramach MMP wśród kobiet triumfowała Izabela Marcisz. W biegu mężczyzn złoty medal wywalczył Michał Boreczek (KS AZS AWF Katowice).

Warto dodać, że w ramach Mistrzostw Polski biegacze narciarscy sprawdzali swoją dyspozycję w Zakopanem także w zawodach międzynarodowych FIS Slavic Cup. W zmaganiach kobiet triumfowała Izabela Marcisz, zaś w zawodach mężczyzn zwyciężył Dominik Bury.