Czwartek, 19. Październik 2017

Hala COS-OPO w Zakopanem z ogólnopolską nagrodą

W ogólnokrajowym konkursie „Budowa Roku 2016” najwyższą ocenę w kategorii obiektów sportowych uzyskała zrealizowana przez Mostostal Warszawa inwestycja powstania hali wielofunkcyjnej Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem.
Hala COS-OPO Zakopane

Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa już od 27 lat wyróżnia tytułem „Budowy Roku” obiekty budowlane w Polsce. Jest to najbardziej prestiżowy przegląd osiągnięć polskiego budownictwa. W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, nagrodzono łącznie 39 obiektów. Tytułem „Budowy Roku 2016” i nagrodą I stopnia w kategorii obiektów sportowych została wyróżniona wielofunkcyjna hala sportowa COS-OPO w Zakopanem, której wykonawcą był Mostostal Warszawa.

Nowoczesna hala naszego Ośrodka jest najwyżej położonym krytym obiektem sportowym w Polsce. Znajduje się w nim między innymi pełnowymiarowe boisko do gry w piłkę ręczną i innych gier zespołowych, ścianka wspinaczkowa, bieżnia lekkoatletyczna, siłownia oraz profesjonalne salki treningowe do judo i zapasów. Budynek posiada Małopolski Certyfikat Budownictwa Energooszczędnego. Jest ogrzewany z wykorzystaniem instalacji solarnej oraz ciepła pobieranego z gruntu.

Dużą rolę hali sportowej, jaka powstała w stolicy Tatr, podkreśla Sebastian Danikiewicz, Dyrektor COS-OPO w Zakopanem. – Od momentu otwarcia hala systematycznie służy wielu sportowcom przyjeżdżającym do naszego Ośrodka. Tylko w ostatnich tygodniach korzystały z niej m.in. reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn w koszykówce do lat 20, czy kadra Polski juniorek w siatkówce. To jednak również miejsce doskonałe do uprawiania sportu dla mieszkańców Zakopanego. Przyznana nagroda tylko potwierdza rangę i potrzebę funkcjonowania tu takiego obiektu – podkreśla.

Szczegóły dotyczące przyznania nagrody dostępne są w linku:
http://www.mostostal.waw.pl/firma/aktualnosci/archiwum/wielofunkcyjna-hala-cos-ze-statuetka-budowa-roku-2016

Więcej informacji odnośnie hali wielofunkcyjnej:
http://zakopane.cos.pl/1395/hala-wielofunkcyjna

Lista partnerów

Ilość wyświetleń: 937